Domki ogrodowe – Kilka wskazówek przed zakupem

Kiedy zakupimy działkę, od ręki rozmyślamy o niewielkich domkach ogrodowych. Czy warto je mieć i który egzemplarz wybrać, by radować się zaletami postawienia domku ogrodowego?

Po pierwsze – cena

Gdy wreszcie zapadnie postanowienie o domku na swojej działce, pomyślmy nad tym, ile mamy zamiar wydać na to pieniędzy. Na rynku da się nabyć domki ogrodowe różnych rozmiarów i choć najczęściej konstrukcje wykonane z części prefabrykowanych są relatywnie niedrogie, im szybciej wzrasta powierzchnia, tym więcej środków musimy przygotować. Należy starannie przeliczyć pieniądze na ten cel i ustalić, czy będziemy w stanie urządzić i urządzić nasze cztery kąty po postawieniu konstrukcji na działce.. Co prawda domki ogrodowe nie to nie to samo, co domki rekreacyjne, znacznie większe i użyteczne, ale gdybyśmy zapragnęli od czasu do czasu w domku ogrodowym spać, musimy postarać się o to, by był dobrze wyposażony.

Co z odpowiednim miejscem?

To także poważny argument do rozważenia, zanim postawi się coś na własnej działce. Wprawdzie domki ogrodowe są o wiele skromniejsze od rekreacyjnych, ale na niewielkiej posesji mogą zająć sporo miejsca. Odpowiedzmy sobie na pytanie: czy połączymy na posesji domek ogrodowy i rabatki? A co z powierzchnią na stół i na grilla? Tym jednak nie musimy się aż tak martwić jak sprawą finansów, ponieważ można skorzystać z porad czy projektowania przez specjalistę od planowania architektury krajobrazu. Zwłaszcza w przypadku domków ogrodowych, zajmujących naprawdę małą powierzchnię i pełnić funkcję altany.

Na co zamierzamy przeznaczyć domek ogrodowy?

Zanim zbudujemy domek ogrodowy, pomyślmy, do czego planujemy go przeznaczyć. Zdarzają się domki o różnej budowie, ale też i różnych przeznaczeniach. Uwagę przykuwają drewniane domki ogrodowe dla dzieci, naprawdę małe i przeznaczone wyłącznie do zabawy, są domki ogrodowe, pełniące rolę szopy lub schowka na narzędzia lub altany. Idealne okażą się te projekty, które posiadają zwiększony metraż i łączą w sobie kilka ról, np. dziennej altany, w której nocą można się przespać. Najwięcej będzie uzależnione od sumy wydanej na domek.