Presja wewnątrz rodziny – do kogo się udać

Nie całokształt realną umiemy założyć a także niespodziewanie się przejawia, iż życiowy partner to rywal, tudzież dzieci wymykają się spod obserwacji. Cóż wtenczas począć i skądże przypuszczać porady?

Niebieska Linia

Zwyczajnym gestem w zaskakujących przykładach skorelowanych działaniem familii powinien być telefon na Niebieską Linię. Pod obecną marką skrywa się Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie. Numer na osiągalny spośród jakiegokolwiek miejsca w kraju telefon kontaktowy dla ofiar agresji w familii to 800 12 00 02, zaś numer na dodatkowy telefon zaufania to 116 123. Należałoby zastosować wskazane numery, jeżeli w rodzinie stało się trochę złego, o czym ciężko jest ogłosić komukolwiek. Agresja w rodzinie stanowi nadzwyczaj męczącym doświadczeniem a także częstokroć możemy nie mieć nadziei zgłosić sytuację na policję czy do prokuratury, a przecież głównym gestem winno stawać się kontakt ze służbami.

Nie tylko kobiety. Mężczyźni także padają ofiarą przemocy

Mimo że mówimy o temacie, który jest najczęściej pomijany, tak przez media, jak i przez otoczenie, należy przypomnieć, że mężczyźni także bywają ofiarą przemocy. Oni również mogą skorzystać z pomocy, dla nich też funkcjonuje Niebieska Linia; równouprawnienie musi sięgać każdego obszaru naszego życia, także pomocy ludziom prześladowanym, więc mężczyźni muszą otrzymywać identyczną pomoc jak kobiety. Ważne jest, by podczas zgłoszenia przemocy, panowie posiadali świadomość bezpieczeństwa i nie mieli przeświadczenia, że są wyśmiewani czy niewarci uwagi, gdyż stali się obiektem ataku.

Pomoc prawnika bez kosztów

To, o czym nie możemy zapomnieć, to fakt, że od początku 2019 roku pojawiła się opcja dotarcia do zupełnie darmowej porady u prawnika. Tym samym także uboższe osoby otrzymają poradę w kwestiach, które wydają się dla nich nie do pokonania. Wpisując w wyszukiwarkę taką chociażby frazę „prawo rodzinne łódź” niewątpliwie znajdziemy adwokatów, którzy specjalizują się w prawie rodzinnym i otrzymamy jednocześnie informację, czy właśnie ten prawnik jest w programie darmowej opieki prawnej. Gdyby w ten sposób nie udałoby się nam odnaleźć odpowiedniego adwokata, który przyjmie nas bez opłat, możemy wybrać do wybranych wydziałów w gminie czy powiecie i tam postarać się o wiadomości na ten temat.