Czy inhalacje mogą być komfortowe?

Niekiedy regularne inhalowanie może być nieuchronna; w takich przypadkach doktor zakłada, że idealnie zadziałają leki wziewne, podawane tak przy powszechnych przeziębieniach, jak i przy bardziej uporczywych, przewlekłych zaburzeniach (jak np. przy mukowiscydozie). Do wykonania dogodnej terapii potrzebny jest bez wątpienia inhalator, niemniej znacznie przystępniejsze i bardziej bezpieczne będzie używanie go w zestawieniu z komorą przeznaczoną do inhalacji, taką jak chociażby Optichamber firmy Philips.

Nebulizacja – co to właściwie znaczy?

Nebulizacja to coraz popularniejszy wyraz, który odnosi się do wziewnego przyswajania specyfiku. Właśnie do tego celu niezbędne okazuje się uruchomienie nebulizatora, a więc akcesorium, które rozcieńczy zalecony specyfik do formy sprayu i pozwoli nam go zastosować. Medykament po wziewnym podaniu dociera praktycznie w tym samym momencie do płuc i oskrzeli, co intensyfikuje jego reakcję; z pewnością powinniśmy również mieć na uwadze, że w przypadku specyfiku w formie sprayu aplikowana jest o wiele mniejsza miara niż w zderzeniu z lekami w odmiennej formie, co ogranicza potencjalne skutki uboczne.

Czy komora inhalacyjna jest konieczna?

Do zastosowania nebulizacji wystarczy jedynie standardowy model inhalatora, jednakże o wiele korzystniejszym podejściem może okazać się wybór innowacyjnej komory inhalacyjnej. Ułatwia ona dostarczanie preparacie, pacjent na dodatek ma możliwość z jej pomocą zaobserwować, czy wziął właściwą dawkę. Komora do inhalacji Optichamber firmy Philips charakteryzuje się niebywale małym oporem wdechu i wydechu, co ułatwia korzystanie z komory także naszym pociechom (w grę wchodzi wówczas nieco niższe ciśnienie). Co więcej Optichamber posiada doskonale czytelny zawór wydechowy, który może uprościć mierzenie konkretnej liczby wydechów, a oprócz tego pozwala nam na praktycznie gruntowne spożytkowanie leku. Komora do inhalacji jest relatywnie niewielka i bez wątpienia zmieści się do każdej torby.