Ubezpieczenie OC dla rowerzysty – co warto o nim wiedzieć?

Zwykły rower jest w ostatnich latach popularnym oraz to aktualnie modny oraz najmniej kosztowny środek transportu, jest też wyborem zdrowym.

Rowerzyści w większości przypadków używają roweru głównie rekreacyjnie albo używają ich w ramach alternatywy dla korzystania z publicznych środków transportu i samochodu. W efekcie wszystkie ewentualne usterki czy utrata roweru jest dla nich naprawdę trudnym przeżyciem.
Receptą na to może się stać ubezpieczenie sprzętu. Jeśli rower ulegnie wypadkowi lub zostanie skradziony rowerzysta otrzyma rekompensatę wspomnianych strat. W odnalezieniu kontaktu do specjalisty z dziedziny prawa pomoże nam internet – wystarczy, że wpiszemy w oknie wyszukiwania na przykład adwokat Gniezno albo dowolnie wybrane miasto.

Firma ubezpieczeniowa potrafi uporać się ze wszystkimi zniszczeniami oraz w razie potrzeby może też pokryć koszty odkupienia ubezpieczonego sprzętu, którym zainteresowali się złodzieje.

Ubezpieczenie roweru – wszystko, co musisz o nim wiedzieć

Wykupienie OC na swój rower jest obecnie koniecznością, gdyż grono użytkowników jednośladów każdego roku się zwiększa, ale też przybywa wypadków oraz przypadków grabieży rowerów. W celu uniknięcia ryzyka strat i pokrywania dużych rachunków za serwis sprzętu z własnej kieszeni, można profilaktycznie jeszcze przed rozpoczęciem sezonu wykupić ubezpieczenie swojego sprzętu.

Podpisanie umowy ubezpieczeniowej wymaga uiszczenia niewielkiej opłaty i ma zapewniać pomoc w przypadku utraty i zniszczeń sprzętu. Dzięki ubezpieczeniu zapewniamy sobie wsparcie finansowe w razie kradzieży, jednocześnie unikając ponoszenia kosztów związanych z wizytą u mechanika.

Możemy wybierać spośród wielu ofert ubezpieczeń dla rowerów, a ich ceny będą się różniły w zależności od miejsca. Aby wyszukać odpowiednią, warto wcześniej porównać wszystkie dostępne możliwości. W tym celu warto skorzystać z rankingów oraz opinii dostępnych na stronach internetowych i forach.
Według informacji udostępnianych przez Krajowy Rejestr Rowerowy, roczne opłaty związane z ubezpieczeniem roweru oscylują na poziomie 4,5% jego wartości.
Dla przykładu, w ofercie PZU koszt takiego ubezpieczenia to tylko 54 złote za cały rok. Kiedy ubezpieczony sprzęt będzie zniszczony bądź skradziony, to ubezpieczenie może zostać wypłacone nawet w kwocie równej cenie sklepowej konkretnego roweru (oczywiście w kwocie nie wyższej niż suma ubezpieczenia).

Są też sytuacje, w których ubezpieczyciel odmawia wypłaty obiecanych pieniędzy, zasłaniając się błahymi i zazwyczaj fałszywymi przyczynami i motywami.Zdarzają się też nieuczciwe ubezpieczalnie, które zasłaniając się nieprawdziwymi opiniami będą próbować uniknąć wypłaty ubezpieczenia. W takim przypadku powinno się skorzystać z pomocy specjalisty z dziedziny prawa, który pomoże dojść do porozumienia z nieuczciwym ubezpieczycielem.
Żeby to zrobić, konieczne będzie wpisanie w sieci wyrażenia adwokat Gniezno, Warszawa, Szczecin lub każdej innej miejscowości.

OC roweru – do czego służy?

Z pomocą polisy dbamy o bezpieczeństwo roweru i swoje własne. W razie wypadku mamy zapewnioną opiekę lekarską, zwrot kosztów naprawy co najważniejsze – ochronę od odpowiedzialności cywilnej przydatną na wypadek uszkodzenia innego pojazdu.
Jeśli rowerzysta podczas wypadku zniszczy inny pojazd, a posiada ochronę dla swojego sprzętu, to nie będzie miał obowiązku pokrywania kosztów strat poniesionych przez drugą stronę, które mogą być warte nawet setki złotych, ponieważ przejmie je jego ubezpieczalnia.

Polisa jednośladu przydaje się zwłaszcza w dużych miastach, w takich miejscach zagrożenie wypadkami oraz problem złodziei rowerów są coraz poważniejszym problemem.
W wielu przypadkach posiadacz ubezpieczenia otrzyma wsparcie w razie konieczności leczenia lub rehabilitacji po wypadku. Ubezpieczyciel pokryje wszystkie te koszty jeśli przewiduje to umowa.

Z tego powodu zawsze warto jeszcze przed zakupem polisy wnikliwie zapoznać się z treścią umowy dostarczonej przez towarzystwo ubezpieczeniowe. W tym przypadku także warto skorzystać z konsultacji ze specjalistą.